Приблизно кожна третя пара утворюється онлайн!
Можете в таке повірити? Бо я нещодавно натрапила на таку цифру, та й чому дивуватися, якщо зараз левова частина нашого життя проходить в онлайні.
Напевно, це навіть зручно, знаходячись вдома, насолоджуючись чашкою ароматної кави чи чаю, гортати анкети потенційних претендентів на руку чи серце. У кожного загалом своє розуміння слова «романтика».
Читайте також: Адвокат про укладення та розірвання шлюбу з іноземцем.
Але ясно, що у віртуальному світі можна як знайти кохання всього життя, так і стати жертвою інтернет-аферистів. Саме про останнє і поговоримо сьогодні.
Як же вберегти себе від інтернет-шахраїв?
Існує декілька стандартних схем за якими працюють аферисти на сайтах знайомств. Як правило жертвою шахрайств, в переважній більшості стають жінки, але й чоловіки також можуть потрапити в аферу, шукаючи другу половину. Далі кілька порад від мене та спеціалістів.
Для початку – аналізуйте, думайте і завжди перевіряйте інформацію.
Припустимо таку ситуацію: на сайті знайомств Вам починає писати чоловік, дуже часто – красивий і успішний іноземець, який завжди мріяв про дружину-українку. Якщо ваш роман розвивається дуже швидко: через кілька днів вам вже освідчуються в коханні, обіцяють золоті гори… це привід задуматися.
Але яка ж тут може бути схема? – спитаєте Ви.
Схем багато, одна з найпоширеніших: «наречений» пише, що купив дорогий подарунок
(телефон, ноутбук, ювелірну прикрасу) і вже відправив в Україну! Але проблема в тому, що залицяльник не може оплатити мито, бо за його словами, зробити це можуть тільки громадяни країни. Мито він пропонує заплатити жінці, дає номер свого електронного гаманця, на який треба перекинути гроші або зачекати смс-повідомлення з розрахунковим рахунком.
Або ж інша схема, коли в потенційного нареченого стається якесь горе… і він, звісно, не просить грошей, але вони йому б не завадили…
Щоб не потрапити в пригоду, пам’ятайте про безкоштовний сир і мишоловку!
Та й трохи здорового глузду не завадить – бо соцмережі може й пришвидшили наше спілкування, але щоб впізнати справжнє кохання треба трохи більше часу, ніж кілька днів за спільною перепискою.
Я чула про випадки, коли, начебто, чоловік лікар-волонтер в країнах третього світу і потрапив в полон, і він звісно дуже любить свою «співрозмовницю», мріє прожити з нею все життя… І жінки посилають величезні суми на викуп.
Які ж поради для людей, які знайомляться онлайн?
✔ Погоджуючись на зустріч, будьте дуже обережним, щоб не стати жертвою маньяка, потрапити в заручники або бути пограбованим – не погоджуйтеся на зустріч в пустинному або віддаленому місці, а також в квартирі.
До речі, чоловіки часто розповідають про такі схеми – жінка з якою вони знайомляться онлайн кличе одразу додому, а потім пише заяву про зґвалтування, і погоджується її забрати тільки за «невеличку винагороду».
✔Обов’язково розкажіть про плани на зустріч друзям і близьким людям, повідомте, куди йдете і, якщо є змога, то залиште контакти людини, з якою зустрічаєтеся.
✔ Коли щось їсте чи п’єте (особливо алкоголь) будьте обережними, щоб Вам не підсипали снодійного.
✔ Задумайтеся, коли новий знайомий/знайома просять фото або відео, особливо відверті, бо за ними часто слідує шантаж. Наприклад, аферист грозить, що заллє відео на порносайти, відправить фото друзям в соцмережі або розклеїть по району, де живе жінка. А щоб уникнути ганьби, слід перерахуйте шантажисту певну суму.
✔ Перевірте людину з якою спілкуєтеся. Наприклад, по фото в інтернеті. І якщо знайшли знімок на різних сайтах з різними іменами – очевидно, що це шахрай! Або пошукайте в гуглі чорні списки “шлюбних” аферистів.
Спілкуючись, уточняйте дані про людину: прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, район проживання, професію та місце роботи і спробуйте знайти його/її в інших соціальних мережах.
Бо головне впевнитись, що людина реальна, а інформація, яку вона надала про себе, справжня. Хоча тут важливо самому не напоротися на підозру в злих намірах, але коли йдеться про нашу безпеку краще перестаратися, ніж «не достаратися».
Також можна перевірити номер телефону співрозмовника через спеціальні сервіси у месенджерах чи мобільних додатках.
Вирушаючи на перше побачення, заздалегідь уточніть місце зустрічі. А зустрічатися все таки краще вдень і в людному місці. І в жодному разі не запрошуйте незнайомців до себе додому. Так само не погоджуйтесь йти до них.
Якщо ж Вам не пощастило і Ви стали жертвою шахрая, то одразу викликайте поліцію. Співробітникам поліції, напишіть відповідну заяву. А ще раджу з юристом пропрацювати стратегію поведінки, щоб напевно відшкодувати всю завдану шкоду та знайти і притягнути до відповідальності винних.
Поділіться цим матеріалом з іншими, якщо вважаєте його корисним, адже попереджений значить озброєний.
Будьте уважними і нехай Вам зустрічаються тільки варті уваги та турботи люди!
Ваш адвокат в боротьбі за справедливість Наталія Бут!
098 242 5701, 050 692 9949
м. Дніпро, вул. Шмідта 3, офіс 25