Ноя 12

Визнання батьківства через тест ДНК

Tags:

В моїй професійній практиці особливо поширені справи щодо визнання батьківства, внесення змін до актового запису про народження дитини та стягнення аліментів на утримання дитини.

Чому так відбувається і що робити, коли виникла така проблема? Читайте далі.

Дуже часто чоловік та жінка, намагаючись скористатися грошовою допомогою та пільгами від держави не реєструють в свідоцтві про народження дитини батька. Звісно спірне і з погляду закону, і з погляду моралі, рішення. Але як адвокат не маю права судити, а от Ви напишіть своє ставлення до таких дій.
Маю знайомого, який пропонував своїй дівчині зареєструвати себе батьком дитини, але вона вирішила, що це відбудеться, лише коли вони одружаться.

Раніше я писала про «Стягнення аліментів за рішенням суду».

Оскільки він не збирався одружуватися, то продовжував навідувати дитину та шукати всілякі причини, щоб не пропонувати руку та серця матері своєї дитини: то він працював за кордоном, то чекав коли зробить ремонт в купленій квартирі для них, начебто… Так продовжувалося близько 5 років, аж поки він не одружився, але на іншій.
Після цього мати його дитини подала позов до суду, постійно консультуючись зі мною, але оскільки я знаю їх обох, то не взялася писати позов чи представляти її інтереси в суді.

Чи можна таки довести цей факт батьківства в такому випадку?

Так, але потрібно зібрати докази, що вони таки дійсно знайомі, зустрічалися, можливо проживали разом, і т. д.
Але найголовнішим доказом батьківства є призначення судово-біологічної (судово-генетичної) експертизи, на розгляд якої ставиться питання: яка вірогідність батьківства певної особи щодо дитини. Як правило доручають це провести державному бюро судово-медичної експертизи.

В Ухвалі суду про призначення вищезазначеної експертизи, суд в межах своєї компетенції, роз’яснює сторонам про наслідки ухилення від участі в експертизі відповідно до ст. 109 ЦПК України – у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Отже, виникає дилема: чи все ж приймати участь в проходженні експертизи чи суд сам прийме рішення… Гадаю, що потрібно пройти текст ДНК, як прийнято говорити.

Можна взагалі не звертатися до суду і самому пройти цей тест ДНК та внести зміни в запис народження дитини, але зазвичай завжди хтось на когось злий, комусь уже не потрібно.

Мій знайомий на всі мої розмови зробити по совісті відповідав так: «Не потрібно було ставити мені умови, я достатньо допомагав дитині і їй, але вона постійно щось вимагала, шантажувала побаченнями з дитиною… ось і увірвався терпець».

Хочу ще раз підкреслити, що завжди є можливість все виправити: повернути на папері батька для дитини та змусити його платити аліменти.

Правда іноді тест ДНК має і інші наслідки

Так маю іншого клієнта, який 8 років років виховував, як з’ясувалося, чужого сина. Дружина сама подала позов до суду і дійсно з’ясувалося, що він є не біологічним батьком. Благо, що чоловік дуже порядний, і тому він залишився для хлопчика батьком, Батьком з великої букви, навіть після розлучення, яке до речі було з ініціативи дружини.
Отже, якщо Вам потрібно визнати батька для Вашої дитини звертайтеся, буду рада допомогти своїми знаннями та досвідом.

Щоб вже зовсім закрити тему скажу, що тест на ДНК доводить також інші родинні зв’язки: батьківства, рідних сестер, братів, бабуся та дідуся…

Досить цікаво, а головне в певних випадках необхідно.

Знаю випадок, коли довелося брати зразок ДНК у вже померлої людини: звернулася дівчина, батько якої помер у лікарні через хворобу серця, а у неї в свідоцтві про народження була допущена помилка (невірно зазначено по батькові). Звичайно ж після смерті батька стало питання спадщини, і щоб уникнути спорів з ріднею через цю помилку, дівчина вирішила перестрахуватися і встановити факт батьківства. А Ви ще думаєте, що бути адвокатом нудно?!

А є нюанси, пов’язані з жінками, які народжувала не в медичному закладі:
— Коли мати, на жаль, померла, й дитина опинилася в дитячому будинку. Оскільки дані про батька не були зазначені у свідоцтві (мама дитини приховала факт вагітності від біологічного батька), то батько звернувся з цивільним позовом до бабусі, яка не хотіла, щоб дитина з ним проживала.
— Або коли мамі дитини доводилося доводити своє материнство, оскільки під час вагітності вона не стояла на обліку і реєстраційна служба відмовлялася видати свідоцтво.

Але ДНК притаманна індивідуальна специфічність, тобто розподіл та комбінації успадкованих генетичних ознак у дітей є різними, співпадає лише у однояйцевих близнюків, тому провести експертизу щодо біологічної спорідненості між онуком та бабусею неможливо, оскільки вони не є прямими родичами.

В цих нюансах буває важко розібратися без сторонньої юридичної допомоги, тому звертайтеся за телефонами: 098 242 5701, 050 692 9949.

І ще одне, якщо маєте сумнів в біологічному батьківстві, то не буду говорити звертайтеся обов’язково, але якщо Ви живете сумнівами то думайте: потрібно Вам це чи ні?!

Ваш адвокат в боротьбі за справедливість Наталія Бут.

Share on VKShare on FacebookShare on Tumblr

No comments yet.

Leave a Comment

reset all fields