Янв 24

Визначення місця проживання дитини

Tags: ,
сімейне право

місце проживання дитини

ВИЗНАЧЕННЯ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ дитини після розлучення батьків – дуже поширений та емоційно-важкий вид справ.

Адже після розлучення часто люди намагаються зробити один одному боляче, щоб поквитатися за свої образи та розчарування і тоді в хід йдуть навіть діти, яких батьки починають ділити, забороняти побачення…

Читайте також: Поділ майна подружжя.

Ось чому я вважаю медіацію ідеальним способом вирішувати такі питання. Але, як свідчить моя практика, наразі цей спосіб вирішення місця проживання дітей мало поширений.

Просто враховуйте, розпочавши справу про визначення місця проживання дитини, що при підготовці складання позову потрібно мати багато аргументів на користь своєї позиції, і не усних, а фактичних, як от документи, довідки, свідчення очевидців…

Далі поділюся своїм баченням, кейсами та судовою практикою по цьому питанню.

Наразі судова практика така, що проживання дитини з матір`ю не є найпоширенішим рішенням, оскільки спір стосується вкрай чутливої сфери правовідносин. Хоч ніхто не ставить під сумнів те, що підтримка з боку матері має першочергове значення для дитини.

Але суди виходять з інтересів самої дитини, враховуючи при цьому: її сталі соціальні зв`язки, місце навчання, психологічний стан… Намагаючись, дотримуватися балансу між інтересами дитини, правами батьків на виховання дитини і їхнім обов`язком діяти в її інтересах.

Тому суд цілком може визначити місце проживання дитини разом з батьком, якщо встановить, що це відповідатиме її інтересам.

Розумію, що це неприємні інформація для багатьох моїх читачок, але як адвокат я маю бути максимально чесною – Ви ж маєте повністю орієнтуватися в ситуації та розуміти наслідки своїх вчинків.

Адже часто стикаюся з надмірною впевненістю клієнток, оскільки є в нас таке переконання – що діти мають бути з мамою, нажаль, для суду це не аргумент і не варто на це сподіватися.

Повторюся: якщо спір про місце проживання дитини можна вирішити за столом переговорів, то зробіть це – адже суди закінчуються, а стосунки з колишнім партнером важливо зберегти, бо через дитину в будь-якому разі доведеться спілкуватися.

Ось чому ця категорія цих справ дуже складна.

Якщо без суду не обійтися, то раджу до цієї справи підійти максимально спокійно та виважено, враховувати всі обставини, які мають істотне значення. Не забуваючи, що якби би добре Ви не підготувалися, але в якийсь момент справа буде розвиватися за власним сценарієм, оскільки шаблону немає, але є обставини та воля іншої сторони, на які Ви не маєте жодного впливу.

Головне не забувати про головне і пам’ятати, що перш за все – ІНТЕРЕСИ ДИТИНИ.

Так зараз в роботі маю справу за позовом матері, і, як з’ясувалося, колишній чоловік також подав заяву до суду про визначення місця проживання малолітнього сина. Таке буває. Жінка вважає, що чоловік шантажуючи її дитиною просто хоче, щоб колишня дружина повернулася до нього. Клієнтка постійно плаче, але налаштована боротися до кінця.

Я дуже поважаю таку позицію і цілком її підтримую, адже ми використали всі інші можливості, тепер боремося в суді.

В цій справі, як і в кожній, я викладаюся на всі 150% і допомагаю своїм клієнтам боротися за справедливість, використовуючи для цього закон.

Переконана, що адвокат в таких справах просто необхідний, адже це тверезий погляд збоку на дуже емоційну ситуацію. Якщо Ви, як і моя клієнтка, стикнулися з такою ситуацією і Вам потрібна моя допомога, звертайтеся за консультацією: 098 242 5701, 050 692 9949.

Ваш адвокат і медіатор Наталія Бут.

Share on VKShare on FacebookShare on Tumblr

No comments yet.

Leave a Comment

reset all fields