Оскільки останнім часом до мене часто звертаються клієнти для з’ясування у зв’язку з чим з них стягуються кошти з зарплати, іншим доходів чи накладено арешт на їхнє майно, то я вирішила попередити Вас про чергову шахрайську схему.
Читайте також: Адвокат про особливості купівлі землі сільськогосподарського призначення.
Бо в багатьох випадках підставою відкриттям виконавчого провадження є заява фіктивних компаній про виконання виконавчого напису нотаріуса. Що це і в чому тут шахрайська схема, читайте далі.
Тут ще питання в тому, яким чином шахраї дізнаються про документи осіб для складання «лівих» договорів, що достеменно невідомо, але на жаль це досить розповсюджене зараз явище: дедалі частіше нотаріуси, за зверненнями кредиторів (стягувачів), готують виконавчі написи, які не відповідають вимогам чинного законодавства України.
Що таке виконавчий напис нотаріуса?
ВИКОНАВЧИЙ НАПИС нотаріуса – це документ, який засвідчує стягнення коштів або майна на користь кредитодавця у примусовому порядку. Дуже часто до послуг нотаріусів за виконавчим написом звертаються компанії, які купують кредитні борги банківських установ, які ліквідуються.
Але треба пам’ятати, що головною умовою вчинення виконавчого напису нотаріусом є БЕЗСПІРНІСТЬ СУМИ ЗАБОРГОВАНОСТІ перед кредитором. Натомість часто трапляються випадки, коли кредитор і нотаріус не приділяють належної уваги визначенню цієї безспірності. І саме це дає мені як юристові поле для захисту людини від таких схем.
А ще при складанні нотаріусом виконавчого напису, поширені порушення наступних вимог чинного українського законодавства:
— виконавчий напис вчиняється за договором, який нотаріально не посвідчений, що порушує п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 29.06.1999 р № 1172 «Про затвердження переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріуса»;
— виконавчий напис вчиняється за зобов’язаннями боржника, за якими сплив строк позовної давності, що порушує норму ст. 88 ЗУ «Про нотаріат»;
— виконавчий напис за кредитними зобов’язаннями вчиняється в порушення вимог, закріплених в ст. 87 Закону України «Про нотаріат».
Але те що проти Вас вчинено правопорушення ще треба довести. А єдиним способом СКАСУВАННЯ ВИКОНАВЧОГО НАПИСУ НОТАРІУСА є звернення до суду з позовом про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.
Для звернення до суду потрібно надати копію виконавчого напису, постанову про відкриття виконавчого провадження. А для цього потрібно звернутися до державного чи приватного виконавця, в залежності від того, хто відкрив проти Вас провадження.
І на мій погляд, перш за все потрібно подати заяву про зупинення виконавчого провадження до прийняття рішення судом або ж разом з позовною заявою. Як свідчить мій досвід це неприємна ситуація, але і не смертельна.
Отже, якщо маєте такі неприємні сюрпризи, звертайтеся за юридичною допомогою: 098 242 5701, 050 692 9949.
Ваш адвокат в боротьбі за справедливість Наталія Бут.