Ноя 22

В яких країнах визнається український диплом і як його підтвердити?

Tags:

Ні для кого не секрет, що багато українців виїжджають за кордон. Також останнім часом стає престижним отримувати освіту за кордоном, щоб потім могти отримати там же кваліфіковану роботу.

визнання українського диплому

визнання українського диплому

Але сьогодні пропоную поговорити про підтвердження українських дипломів за кордоном, адже тема надзвичайно болюча, коли фахівці з знаннями, досвідом та ім’ям просто не можуть себе знайти в своїй новій країні.

Читайте також: Що робити, якщо сусіди надто голосні?

Бо, зазвичай, українським фахівцям, незалежно від рівня їхньої кваліфікації, доводиться «донавчатися» закордоном і підтверджувати свої навички і знання. Хоча на папері наче всі добре і радужно, але життя показує, що є нюанси.

Так українські дипломи підтверджуються в країнах ЄС і США, що гарантують Гаазька і Лісабонська конвенції.

Адже Україна підписала міжурядові угоди про взаємне визнання документів про освіту з 20-ма країнами: країни СНД (у більшості цих країн український диплом вважається рівнозначним національному), Словаччина, Угорщина, Польща, Перу, Монголія, Лівія, Естонія, Грузія, Екваторіальна Гвінея, Болгарія, В’єтнам…

Із Францією у нас підписана угода про взаємне визнання наукових ступенів і звань.

Але пам’ятайте, що Вам буде потрібно підтвердити, що Ваш диплом не підроблений. Для цього в Національному інформаційному центрі академічної мобільності потрібно отримати апостиль.

У той же час, незважаючи на міжнародні домовленості, український диплом можуть підтвердити, але НЕ ЗАВЖДИ ЦЕ ОЗНАЧАТИМЕ ПРАВО НА РОБОТУ або отримання подальшої освіти. І на це часто є цілком об’єктивні причини, зокрема пов’язані з різними вимогами до освіти та кваліфікації спеціалістів в різних країнах.

І навіть в тих країнах, які підписали з нами угоду про визнання дипломів, існують свої особливості та практика. Тому перед тим, як зважитися на переїзд, раджу детально вивчити питання визнання дипломів та ставлення до професійної освіти в обраній країні.

Одним із способів легалізувати диплом закордоном може стати наявність в університету, де Ви навчалися, закордонних вузів-партнерів, з якими є спільні програми обміну та подвійного диплома.

А от в країнах ЄС професійну кваліфікацію потрібно довести!

І для цього можуть бути вимоги не тільки до кількості років навчання, змісту освіти, а й вимога здати кваліфікаційний іспит в тій країні, де Ви хочете отримати роботу.

Так в Німеччині неможливо працювати без офіційного визнання Вашої професійної кваліфікації. Перш за все, це стосується сфери медицини та освіти. Для деяких професій, як от лікар або медсестра, стандарти діють і на федеральному рівні.

Але тішить те, що для роботи в Німеччині за професією, яка є нерегламентованою, формальне визнання документів про освіту не потрібне. До таких професій належать: продавець, програміст, офіс-менеджер… Але Ви можете добровільно замовити перевірку своїх знань на відповідність кваліфікації німецьким стандартам. Так роботодавцю буде легше оцінити Ваші знання та вміння, а значить шанси отримати роботу зростуть.

Але не лише в ЄС є нюанси. Наприклад, в Ізраїлі, можна підтвердити диплом вчителя, звернувшившись в Міністерство освіти Ізраїлю, але це не дає права працювати. Щоб влаштуватися на роботу в школу іноземцеві, окрім мови, що само собою, треба пройти дворічні курси з адаптації до професії, оскільки тут зовсім інша програма освіти. Лікарі теж проходять перенавчання. А от дипломи юристів взагалі не підтверджують, оскільки тут зовсім інша правова база.

В Туреччині іноземцеві можна працювати вихователем в приватному дитсадку, але не в державному дитсадку і взагалі на державних посадах працювати можуть лише турки, оскільки саме їм віддається перевага. Окрім того, жінкам взагалі тут важко влаштуватися на будь-яку роботу.

Тому питання дійсно важке і я не вправі роздавати Вам поради, але все ж пораджу – зважено і ретельно підходити до питання вибору країни для проживання та дізнатися максимум про підтвердження своєї кваліфікації.

Якщо ж в цьому процесі Вам буде потрібна юридична допомога, звертайтеся: 098 242 5701, 050 692 9949 я буду рада Вам допомогти.

Ваш адвокат Наталія Бут!

Share on VKShare on FacebookShare on Tumblr

No comments yet.

Leave a Comment

reset all fields