Сен 27

Технічний паспорт та новели пов’язані з ним від 01.08.2021 року

Tags: , ,
проведення державної реєстрації прав на об’єкт нерухомого майна

новели в сфері будівництва

Маємо новели в сфері будівництва, які набули чинності з 1 серпня 2021 року і саме про них далі я розповім детальніше.

Але спочатку давайте з’ясуємо, що ж таке технічний паспорт.

Технічний паспорт — це документ, який містить відомості щодо проведеної технічної інвентаризації об’єкта нерухомого майна, зокрема інформацію про його місцезнаходження (адресу), склад, технічні характеристики, план та опис об’єкта, ім’я/найменування власника/замовника, відомості щодо права власності на об’єкт нерухомого майна, щодо суб’єкта господарювання, який виготовив технічний паспорт, тощо.

Читайте також: Позовна давність у справах про стягнення заборгованості по комунальних платежах.

І з 1 серпня 2021 року державним реєстратором має забезпечуватися перевірка інформації з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва про результати проведення технічної інвентаризації у випадках, визначених законодавством. Така процедура має відбуватись у разі подання для проведення державної реєстрації технічного паспорта на об’єкт нерухомого майна або ж на об’єкт незавершеного будівництва.

Цей новий вид перевірки у процедурі державної реєстрації речових прав на нерухоме майно з’явився через набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України від 23.06.2021 № 681 «Деякі питання забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва», якою затверджено Порядок ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

ПОСТАНОВА ВИЗНАЧАЄ, що з 1 серпня 2021 року:

1. Фізичні особи-підприємці або юридичні особи, які проводять технічну інвентаризацію об’єктів нерухомого майна, вносять до електронного кабінету користувача Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва відомості про проведену технічну інвентаризацію об’єкта нерухомого майна;
2. Суб’єкти державної реєстрації прав під час надання послуги у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень використовують дані про об’єкт нерухомості, право на який підлягає реєстрації, з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Тобто державний реєстратор має забезпечувати перевірку інформації з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва про результати проведення технічної інвентаризації.

Вважається, що така ревізія дозволить перевірити дійсність технічних паспортів та убезпечить від шахрайських дій з нерухомістю і спроб легалізувати збудовані з порушеннями об’єкти будівництва.

Подача технічного паспорта для проведення державної реєстрації прав на об’єкт нерухомого майна передбачена у випадках державної реєстрації права власності на:

• новозбудований об’єкт нерухомого майна;
• індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, що закінчені будівництвом до 05.08.1992;
• об’єкт нерухомого майна у результаті реконструкції такого об’єкта;
• закінчений будівництвом об’єкт державної або комунальної власності, будівництво якого завершено та право власності на який не зареєстровано до 01.01.2013, за відсутності документа, що посвідчує набуття права державної або комунальної власності на такий об’єкт;
• нерухоме майно, утворене шляхом поділу майна, у тому числі в результаті виділення окремого об’єкта нерухомого майна із складу нерухомого майна, що складається з двох або більше об’єктів, або об’єднання майна;
• об’єкт нерухомого майна у разі, коли в документах, що подаються для такої реєстрації, відсутні відомості про технічні характеристики відповідного об’єкта;
• окреме індивідуально визначене нерухоме майно (квартира, житлове, нежитлове приміщення тощо), розміщене в об’єкті нерухомого майна, будівництво якого здійснювалося із залученням коштів фізичних та юридичних осіб;
• окреме індивідуально визначене нерухоме майно (квартира, житлове, нежитлове приміщення тощо), розміщене в об’єкті нерухомого майна, будівництво якого здійснювалося у результаті діяльності кооперативу.

Разом із тим, для державної реєстрації права власності на об’єкт незавершеного будівництва подається також документ, який містить опис об’єкта незавершеного будівництва за результатами технічної інвентаризації такого об’єкта. Це не стосується випадків, коли такий документ внесено до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Треба зазначити, що реєстрація технічного паспорту проводиться автоматично, в іншому випадку він не видається, тому надаючи копію паспорту та коду, Ви повинні це знати.

Ось такі новели, бо як відомо незнання законів не звільняє від відповідальності.

Якщо ж, ознайомившись з текстом, Ви потребуєте юридичної консультації, телефонуйте: 098 242 5701, 050 692 9949.

Ваш адвокат в боротьбі за справедливість Наталія Бут!

Share on VKShare on FacebookShare on Tumblr

No comments yet.

Leave a Comment

reset all fields