Ноя 8

Що робити, якщо сусіди надто голосні?

Tags:
патрульна поліція

Що робити, якщо сусіди надто голосні?

Сьогодні поговоримо про САНІТАРНІ НОРМИ ПОВОДЖЕННЯ В БАГАТОКВАРТИРНОМУ БУДИНКУ, а конкретніше про допустимий рівень шуму та що робити, якщо сусіди не реагують на прохання припинити шум.

Читайте також: Поняття добросусідства.

Почну з того, що Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» забороняє з 22:00 до 8:00 використовувати звуковідтворювальну апаратуру та інші джерелами шуму. Це також стосується шуму під час проведення ремонту.

А от в святкові й неробочі дні шуму не повинно бути взагалі. Ремонтні та будівельні роботи можна проводити у святкові та неробочі дні лише при умові, що Ви отримали на це згоду мешканців усіх прилеглих до Вашої квартир (бажано письмово).

Згідно санітарних норм, МАКСИМАЛЬНО ДОПУСТИМІ РІВНІ ШУМУ у багатоквартирних будинках вдень становлять до 55 децибелів, а з 22:00 до 08:00 – до 45 децибелів. Для території, яка прилягає до житлових будинків – вдень до 70 децибелів, вночі – до 60 децибелів.

Але можуть бути і територіальні особливості.

Так у Києві, відповідно до розділу 9 правил благоустрою міста, заборонено проводити ремонтні роботи з 19:00 до 08:00 у робочі дні, а також у святкові та неробочі дні впродовж всієї доби. А рівень шуму при цьому не повинен перевищувати 40 децибелів.

Що ж робити, якщо сусіди надто гучно роблять ремонт/в сусідів або під вікном надто гучна компанія?

Ви завжди можете викликати поліцію, але лише якщо шумно після 22-ї. Патрульні зобов’язані відреагувати на виклик та приїхати, проте вони не мають приладів для вимірювання шуму.

Патрульні опитують підозрюваного, при цьому не мають права повідомляти, хто на нього поскаржився. Якщо ж поліцейські вирішать скласти протокол, то для повноти доказів розпитають заявника та інших сусідів.

Поширені випадки, коли порушник не відчиняє поліції, в такому разі патрульні можуть лише провести виховну бесіду через двері, адже примусово відчиняти двері і припиняти шум ЗАБОРОНЕНО.

Нагадую, що патрульні можуть заходити до квартири без запрошення власника лише у випадку надзвичайної ситуації, як от порятунок життя або цінного майна, при переслідуванні осіб, яких підозрюють у вчиненні злочину або для припинення самого злочину.

Якщо це перший виклик, а особа, яка порушувала громадський спокій, йде на зустріч поліції та припиняє шуміти, то поліцейські обмежаться усним зауваженням, попередженням або ж оформлять протокол за статтею 182 КУпАП (можливий штраф від 85 до 255 грн).

І щодо кожного виклику патрульні обов’язково напишуть рапорт, який залишається в базі.

По суті це всі механізми впливу, які маємо ми та поліція. І хоч я дуже часто стикаюся з скаргами клієнтів на бездіяльність поліції, я розумію, що особливо багато механізмів у них просто немає.

Ви ж усі свої зауваження можете залишити на «102» чи на гарячій лінії. Або ж скористатися інструментами медіації та пробувати самостійно домовитися з «порушником».

Якщо ж у Вас виникли інші питання до юриста, то записатися до мене на консультацію можна за телефонами: 098 242 5701, 050 692 9949.

Ваш адвокат та медіатор Наталія Бут!

Share on VKShare on FacebookShare on Tumblr

No comments yet.

Leave a Comment

reset all fields