Авг 16

Правила виїзду дитини за кордон на 2021 рік

Tags: ,

Ще тривають літні канікули, а значить сезон відпусток у розпалі, тому звертаю Вашу увагу на необхідність належної підготовки усіх документів для перетину державних кордонів, особливо, якщо плануєте подорож з дітьми.

При цьому не варто забувати і про правила перетину кордону України. Саме про це говоримо далі.

Читайте також про Громадянство дитини, народженої за кордоном.

У серпні 2018 року було ЗМІНЕНО правила виїзду дітей віком до 16 років за кордон без згоди одного з батьків. Згідно з новими правилами той з батьків, з ким постійно проживає дитина і який не перешкоджає другому бачитися з дитиною, зможе виїхати з нею за кордон БЕЗ НОТАРІАЛЬНОЇ ЗГОДИ іншого з батьків на термін до одного місяця. При виїзді прикордонникам треба буде пред’явити рішення суду або органу опіки і піклування, яке підтверджує, що дитина постійно проживає з ним.

Важливо пам’ятати, що той з батьків, хто вивозить дитину, обов’язково має повідомити другого з батьків про виїзд дитини рекомендованим листом. Звісно, якщо знає місце проживання другого з батьків, якщо той не ухиляється від сплати аліментів і належно виконує свої батьківські обов’язки.

Згідно з новим законодавством дитина може виїхати за кордон без згоди другого з батьків на термін БІЛЬШЕ ОДНОГО МІСЯЦЯ, якщо останній має заборгованість зі сплати аліментів, розмір якої перевищує суму аліментів за 4 місяці та 3 місяці, якщо дитина тяжкохвора або має інвалідність. В останньому випадку потрібно мати довідку, яка підтверджує хворобу/інвалідність, а також на кордоні треба пред’явити довідку, видану органом ДВС або приватним виконавцем, про заборгованості по аліментах. Таку довідку можна отримати, завчасно звернувшись до державної виконавчої служби Мін’юсту або до приватного виконавця.

Якщо батько дитини іноземець або не має громадянства його нотаріальна згода на виїзд дитини за кордон також не потрібна.

В інших випадках завжди НЕОБХІДНА НОТАРІАЛЬНО ПОСВІДЧЕНА ЗГОДА другого з батьків на виїзд дитини за кордон!

ЯКЩО НЕМАЄ НОТАРІАЛЬНО ПОСВІДЧЕНОЇ ЗГОДИ

У разі, якщо немає нотаріально посвідченої згоди батька на виїзд дитини за кордон, а при розлученні не вирішувалося питання про визначення місця проживання дитини, раджу звернутися до органів опіки та піклування або в суд, щоб отримати рішення про визначення місця проживання дитини з Вами.

Коли ж ОДИН З БАТЬКІВ ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ ДАВАТИ ЗГОДУ на виїзд дитини за кордон терміном більше ніж на місяць, а при цьому справно сплачує аліменти, один з батьків може отримати ОДНОРАЗОВИЙ ТИМЧАСОВИЙ ДОЗВІЛ НА ВИЇЗД малолітньої дитини за кордон без згоди та супроводу батька. Для цього також потрібно звернутися до суду. Звісно це треба планувати завчасно, хоча зазвичай такі справи розглядають не довше 2 міс.

До речі, той з батьків, хто проживає окремо від дитини, також може вивезти дитину за кордон, якщо не має заборгованості з аліментів та отримав нотаріально підтверджену згоду того з батьків, з ким проживає дитина. Для цього потрібне письмове звернення і якщо впродовж 10 днів останній не надасть нотаріально посвідченої згоди, то для вирішення питання виїзду можна звернутися до суду, де це питання вирішуватиметься за скороченою процедурою.

Як бачите варіантів є безліч. Потрібен супровід чи юридична консультація? – звертайтеся: 098 242 5701, 050 692 9949.

Головне завчасно планувати подорож і знати про всі нюанси, адже тільки за минулий рік через неналежну підготовку документів батьками у праві на виїзд з України відмовлено майже 1270 неповнолітнім.

Ваш адвокат Наталія Бут!

адвокат Бут

нові правила виїзду дитини за кордон

Share on VKShare on FacebookShare on Tumblr

No comments yet.

Leave a Comment

reset all fields