Янв 17

Поділ майна подружжя

Tags:
особисте майно членів подружжя

майно подружжя

У разі поділу майна подружжя існує ПРИНЦИП РІВНОСТІ ЧАСТОК МАЙНА, яке є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, коли частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо домовленостями або шлюбним договором між ними не визначено інше.

Читайте також: Оформлення права на спадщину.

Але при вирішенні суперечки про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя, коли існують обставин, що мають істотне значення, наприклад, один і подружжя не дбав про матеріальне забезпечення сім’ї, ухилявся від своїх обов’язків в утриманні дітей, приховав, або завдав шкоди спільному майну…

Також за рішенням суду частка майна дружини/чоловіка може бути збільшена, якщо з нею/ним проживають діти, непрацездатні повнолітні син, дочка, і якщо розмір отримуваних ними аліментів, недостатній для забезпечення фізичного, духовного розвитку та лікування.

Але в питання поділу майна слід врахувати також особисте майно членів подружжя.

ОСОБИСТОЮ ВЛАСНІСТЮ Є:
• майно, набуте до шлюбу;
• майно, набуте в час шлюбу на підставі договору дарування або у спадок;
• майно, набуте в шлюбі, але за особисті кошти;
• житло, набуте внаслідок приватизації;
• земельна ділянка, набута в шлюбі в результаті приватизації;
• речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть придбані за рахунок спільних коштів подружжя;
• премії та нагороди, одержані за особисті заслуги.

Далі кілька випадків з моєї практики, щоб, так би мовити, закріпити пройдений матеріал.

Мала справу про поділ майна подружжя, одним із пунктів якої був автомобіль. Колишній чоловік доводив, що купив його за гроші, які йому належали особисто йому, але жодних доказів цього суду не надав, як і не звернувся із зустрічним позовом про визначення цього автомобіля особистою приватною власністю. Тому колишня дружина провела оцінку автомобіля та претендувала на половину його ринкової вартості.

В іншій справі мій клієнт ще до шлюбу продав нерухомість та в перший місяць шлюбу купив на виручені гроші автомобіль. Цей факт ми довели в суді і суд відмовив колишній дружині в поділі цього автомобіля.

А що робити, якщо шлюб не був офіційно укладений?

Якщо Ви прожили без реєстрації шлюбу більше 5 років, то можете звернутися в суд з заявою про встановлення факту шлюбних відносин та визнання майна, куплено в цих відносинах спільним. Хоча не скажу, що цей тип справ є легким. Тому перш ніж звернутися до суду потрібно з’ясувати всі обставини та ознайомитися з усіма документами.

ТЕРМІН ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ стосовно поділу майна подружжя – 3 роки, але в багатьох випадках цей термін можна продовжити.

Ваш адвокат в боротьбі за справедливість Наталія Бут!

Share on VKShare on FacebookShare on Tumblr

No comments yet.

Leave a Comment

reset all fields