Фев 14

Особиста приватна власність членів подружжя

Tags:
поділ майна подружжя

особиста приватна власність членів подружжя

Досі поширеним є міф, що при розлученні все майно подружжя ділиться порівну.

Хоча насправді глава 7 Сімейного кодексу України визначає перелік майна, яке є особистою приватною власністю членів подружжя і саме про це майно ми говоримо далі.

Читайте також: Адвокат про усні домовленості між членами подружжя.

Так ОСОБИСТОЮ ПРИВАТНОЮ ВЛАСНІСТЮ ДРУЖИНИ /ЧОЛОВІКА Є:
• майно, набуте ними до шлюбу;
• майно, набуте дружиною/чоловіком під час шлюбу на підставі договору дарування або згідно спадкування.
• майно, набуте одним з подружжя в шлюбі за кошти, які належали особисто йому.

Судова практика у справах про поділ майна показує, що придбання майна навіть у період перебування в шлюбі, але за особисті кошти одного з подружжя, не є об’єктом спільної сумісної власності подружжя, а є особистою приватною власністю покупця. А значить сам собою факт придбання майна в період шлюбу не є безумовною підставою для надання цьому майну статусу спільної сумісної власності подружжя. Натомість такий статус визначається такими чинниками, як час набуття майна та кошти, за які таке майно було придбане;

• житло або земельна ділянка, набуті в шлюбі внаслідок приватизації відповідно;
• речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть ті, які були придбані за рахунок спільних коштів подружжя.

Правда в кодексах не має чіткого визначення чи переліку таких речей. Але до речей індивідуального користування можна віднести одяг, косметичні засоби, засоби гігієни, аксесуари, коштовності… тобто ті речі, які використовуються для задоволення повсякденних потреб.

• премії та нагороди, які дружина/чоловік одержали за свої особисті заслуги.

Хоча суд може визнати за другим з подружжя право на частину премії або нагороди, якщо буде встановлено, що він своїми діями (як от ведення домашнього господарства, виховання дітей…) сприяв її одержанню;

• кошти, одержані як відшкодування за пошкодження речі, яка їй/йому належала, а також як відшкодування завданої моральної шкоди;
• страхові суми, одержані за обов’язковим особистим страхуванням, а також за добровільним особистим страхуванням, якщо страхові внески сплачувалися за рахунок особистих грошей;
• дохід, які дає річ/майно, яке належить одному з подружжя.

Врахуйте, що коли у придбання майна вкладені, окрім спільних коштів і кошти, які належали одному з подружжя, то частка у цьому майні, відповідно до розміру внеску, є його особистою приватною власністю.

Також суд може визнати особистою приватною власністю те майно, яке було набуте під час окремого проживання у зв’язку з фактичним припиненням шлюбних відносин.

Той із подружжя, хто є власником майна, визначає режим володіння та користування ним з урахуванням інтересів сім’ї, насамперед дітей.

При розпорядженні своїм майном дружина, чоловік зобов’язані враховувати інтереси дитини, інших членів сім’ї, які відповідно до закону мають право користування ним.

Сподіваюся, що питання особистої приватної власності членів подружжя я змогла цілком закрити цією статтею.

Якщо ж Вам потрібен адвокат у справі поділу майна, звертайтеся за юридичною консультацією: 098 242 5701, 050 692 9949.

Ваш адвокат в боротьбі за справедливість Наталія Бут!

Share on VKShare on FacebookShare on Tumblr

No comments yet.

Leave a Comment

reset all fields