Дек 30

Інвестиція в нерухомість закордоном. Юридичні нюанси.

Tags:

Кілька тижнів тому один з моїх постійних клієнтів-бізнесменів, поділився своїми планами купівлі нерухомості за межами України та попросив допомогти йому в юридичних питання покупки майбутньої квартири.

Коли почався процес вибору країни для інвестиції, я згадала про керівника агентства нерухомості «Діалог» Олену Глобу. І вирішила, що це може цікавий нетворкінг з користю для всіх. Коли ми з Оленою проаналізували цей запит, то дійшли висновку, що Туреччина оптимальний варіант.

Чому саме Туреччина?

Туреччина – це туристична країна, а значить нерухомість там – це завжди інвестиція. А, при бажанні, і можливість повернути свої інвестиції, здаючи житло в оренду.

Основна переваги купівлі нерухомості в Туреччині – ТАПУ, документ, що підтверджує право власності та гарантує те, що ніхто не буде претендувати на Ваші квадратні метри, не залежно від ступеню родинних зв’язків та будь-яких обставин.

Ніхто та ніколи не зможе отримати Вашу приватну власність без Вашої на те згоди. І жодне рішення суду не обмежує Вашу приватну власність. Для України це звісно диковинка, але для людей, які прагнуть захистити свій капітал прекрасне рішення.

Я не закликаю всім купувати нерухомість за кордоном, але мені, як адвокату, дуже добре відомо, як досить часто люди втрачають своє майно, стають жертвами незаконних оборудок щодо відбирання права власності та незаконних рішеннях, які призводять до багаторічної судової тяганини. І просто раджу завжди мати підстрахівку.

В даний час затребуваність турецької нерухомості, як її вартість, з кожним роком зростає. Тому є зміст розглянути інвестицію в турецьку нерухомість.

У нашому випадку, були придбані апартаменти в недавно побудованому житловому комплексі, розташованому поруч з відомим пляжем Клеопатри, в знаменитому Середземноморському курорті Аланія. Мій клієнт придбав квартиру повністю мебльовану, з якісною внутрішньою обробкою, з необхідними меблями. І як тільки було отримано право власності, квартира відразу ж була здана в управління Турецької компанії для здачі її в оренду.

Тут я думаю теж проблем не буде, оскільки в комплексі відмінна інфраструктура: ресторани, бари, магазини, відкритий і закритий басейни, тренажерний зал, і навіть традиційна турецька лазня хамам. Є безкоштовна паркова і дитячий майданчик для ігор.

Великий плюс, що користування басейнами, тренажерним залом, паркуванням і хамамом для власників апартаментів безкоштовне, причому без обмежень. Як виявилося, користування всіма цими приємними бонусами оплачується за допомогою щомісячного внеску так званого Айдата, величина якого коливається від 40 до 450 доларів на місяць, в залежності від престижності об’єкта нерухомості.

Тобто, інвестиція була правильною, і мій клієнт почав отримувати дивіденди вже з перших днів володінням права власності.

Хочу зауважити, що вартість цих апартаментів порівнянна з вартістю нерухомості в Дніпрі менша, але все відносно.
Сама процедура купівлі-продажу нерухомості в Туреччині дещо відрізняється від української, існують також деякі обмеження і юридичні тонкощі, з якими обов’язково зіткнеться нерезидент, є також ще багато переваг, про що я більш детально розкажу на юридичній консультації.

Тут я виклала процедуру купівлі нерухомості в Туреччині, бо радо ділюся своїм досвідом і просто щаслива, що змогла допомогти своєму клієнту, та стала на крок ближчою, до своєї мрії – юрист з міжнародного права.

Як адвокат хочу вас застерегти від необдуманих рішень та невичитаних договорів, бо нехай допомога адвоката чи надійної компанії і коштує грошей, але це навіть близько не стоїть з тими сумами, якими ви ризукуєте в разі невдалої угоди.

Тому думайте і інвестуйте обдумано. Щоб записатися до мене на консультацію, телефонуйте: 098 242 5701, 050 692 9949.

Ще раз спасибі за допомогу з угодою та в підготовці статті хочу висловити партнеру турецької інвестиційної компанії Траст Юнайтед, керівнику агентства нерухомості «Діалог» Олені Глобі. Впевнена, що попереду в нас ще багато вдалих угод.

Ваш адвокат Наталія Бут.

Share on VKShare on FacebookShare on Tumblr

No comments yet.

Leave a Comment

reset all fields