Адвокат розповідає, як відкрити компанію за кордоном

Бізнес в ЄСЯкими можуть бути головні причини, які спонукають підприємця відкрити компанію за кордоном? Розповідає Наталія Бут — адвокат Дніпро. Головні: спроба вийти на новий ринок, бажання перевести вже існуючий бізнес у європейську країну, яка має більш м’яке податкове законодавство і низький рівень корупції, оптимізація оподаткування, отримання виду на постійне проживання на підставі бізнес-еміграції.

Якщо Вас цікавить подібна перспектива, то перше, що Ви повинні зробити, це дізнатися якомога більше про закони країни, в якій Ви надалі плануєте вести бізнес. І тут Вас допоможу я – адвокат Наталія Бут.
У цій статті я постараюся розповісти більше про системи оподаткування, які існують в деяких державах ЄС.
Податкові режими держав-членів Євросоюзу, незважаючи на процеси уніфікації законодавства, все ще дуже відрізняються. Адже маю практичний досвід роботи з бізнесом за кордоном.

Німеччина. Податок на прибуток у провідній економіці ЄС становить 15%; додатково нараховуються: солідарний внесок 5,5% від податкової суми, муніципальні податки – 14-17%; базова ставка ПДВ – 19%, знижені ставки застосовуються до тих компаній, які реалізують товари першої необхідності, готельні послуги (7%), а також займаються експортом або поставками на внутрішньому ринку ЄС (0%).

Чехія. Податок на прибуток – 19% + податок на дохід від приросту капіталу, ПДВ становить 21%, знижена ставка (15%) застосовується до деяких товарів (продукти харчування, опалення, медикаменти та обладнання, друкована продукція, соціальне житло); податком на додану вартість не обкладаються: експорт, поставки в межах ЄС, міжнародні перевезення, фінансові операції або операції з нерухомістю.

Польща. Податок на дохід становить 19%; ПДВ – 22%, існує теж податок на заробітну плату працівникам (залежно від суми виплати).

Кіпр. Податок на прибуток – 12,5%, податок на дохід від приросту капіталу (а саме на прибуток від продажу нерухомості на Кіпрі або акцій) становить 20%, ПДВ – 19%, знижені ставки 8 чи 13% застосовуються до ряду товарів та послуг.

Литва. Податок на прибуток – 15%, податок на додану вартість 21%, існує податок на дивіденди (сума доходу повинна досягати 29 тис. євро на рік; існує пільгова податкова ставка у розмірі 5% для невеликих компаній (до 10 працівників, дохід 145 тис. євро).

Естонія. Податок на прибуток повністю відсутній, якщо він не розподіляється між власниками бізнесу, а зберігається на рахунках компанії чи повторно інвестується, у протилежному випадку знімається податок у розмірі 20%, ПДВ – 20%, за винятком деяких послуг і товарів (9 або 0% відповідно).

Реєструючи бізнес в одній з країн Євросоюзу, Ви матимете такі переваги:
• чітка, прозора система оподаткування;
• відсутність корупції;
• рахунок у надійному іноземному банку;
• можливість отримати грант на розвиток бізнесу;
• стабільне законодавство і економіка;
• спрощена процедура фінансової звітності.

В ЄС існує чимало бізнес-елементів, які дієво допоможуть Вам у процесі розвитку бізнесу (безкоштовні консультації, розвиненіша інфраструктура, і т. ін.). Деякі країни надають бізнесу суттєву фінансову підтримку.

Відкриття підприємства в ЄС займає надзвичайно мало часу; Ви можете купити вже готову фірму – яка існує протягом кількох років і має позитивну історію, якщо для Вас не має принципового значення назва Вашої компанії в реєстрі.
Додатковою перевагою є можливість отримати Європейську посвідку на проживання і в перспективі стати громадянином однієї з країн Євросоюзу. Але Вас обов’язково потрібно звернутися до професійного адвоката, який допоможе пройти цей шлях без ризику для Ваших активів.

Якщо Ви хочете відкрити або купити компанію за кордоном, звертайтеся, я охоче допоможу Вам у цьому.
З усіма питаннями, телефонуйте: 098 242 5701, 050 692 9949.
Працюю з такими країнами: Німеччина, Великобританія, Швеція, Естонія, Латвія, Литва, Чехія, Польща, Словаччина, Кіпр, Болгарія.

Адвокат Дніпро — Бут Наталія.

Share on VKShare on FacebookShare on Tumblr