Фев 22

Адвокат про особливості перевірки газового лічильника

Адвокат про особливості перевірки газового лічильника

Надто часто до мене звертаються клієнти щодо неправомірних дій працівників газової служби і не лише газової.

Читайте також «Що таке європротокол?»

Кожна ситуація індивідуальна і в одній статті я не зможу розповісти про всі нюанси. Але, як свідчить практика, багато хто не знає, що потрібно вимагати від працівників газової служби в першу чергу, чи що робити, якщо незнайома людина говорить, що повинна зняти і забрати Ваш газовий лічильник на перевірку. Про ці та інші речі читайте далі.

ЩО ТАКЕ ПЕРЕВІРКА ЛІЧИЛЬНИКА?

Споживання комунальних послуг передбачає їхній облік, який проводиться спеціальними засобами вимірювання, лічильниками. Відсутність або несправність приладу обліку можуть завдати серйозної шкоди, як споживачеві, так і постачальника послуги.

Тому Закон України «Про метрологію та метрологічну діяльність» встановлює обов’язкову перевірку цих приладів. Необхідність періодичної повірки лічильників визначена вимогами п. 5.1.25 ДСТУ 3336-96, п. 3.2, п. 4.1.1 ДСТУ 2708-99, а її періодичність — вимогами технічної документації на конкретний тип лічильника.

Періодичність перевірки газових побутових лічильників – кожні 5 років.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ СПОЖИВАЧ МОЖЕ ВИМАГАТИ від працівників газової служби під час перевірки лічильника?

Якщо до вас прийшли перевіряти лічильник, обов’язково попросіть у представника сервісної служби направлення на перевірку. Якщо ж працівники говорять, що потрібно ремонтувати і / або демонтувати Ваш лічильник також вимагайте від них відповідне направлення.

У такому направленні обов’язково повинні бути вказані: назва посади керівника цієї сервісної служби, його прізвище, ініціали та підпис, печатка сервісної служби. Також повинен бути телефон для довідок, за яким можна зателефонувати і переконатися, що до Вас прийшли не шахраї.

І я раджу обов’язково скористатися цим телефоном.

ЯК ВАМ МАЮТЬ ПОПЕРЕДИТИ ПРО ПЕРЕВІРКУ ЛІЧИЛЬНИКА?

Також важливо пам’ятати, що такі перевірки ніколи не з’являються нізвідки. Так за місяць до планової перевірки лічильника Вас повинні про неї попередити рекомендованим листом з повідомленням або принести Вам додому таке повідомлення. В такому разі Ви повинні підтвердити власним підписом, що отримали повідомлення та ознайомлені з його змістом.

З моменту отримання такого повідомлення впродовж 30 днів (більш точна дата буде вказана в листі) мають прийти самі представники газової служби з перевіркою.

Якщо ж Вас не повідомили або повідомили з порушеннями термінів або порядку, і все одно прийшли на перевірку, така перевірка вважається незаконною. В цьому випадку Ви можете не допускати комунальників до свого лічильника.

Якщо ж порядок і терміни були дотримані, то Ви зобов’язані допустити виконавця в приміщення, де знаходиться лічильник для проведення всіх необхідних дій.

Бувають випадки, коли Вас повідомили про дату повірки, але Ви наперед знаєте, що цього дня Вас не буде вдома. В такому випадку Ви повинні повідомити про це газову службу та домовитися про іншу дату візиту. І ця дата повинна бути не пізніше 10 днів від першочергової дати перевірки. Найкраще про зміни повідомити в замовному листі з повідомленням.

Увага! Перевірка лічильника газу не може тривати більше двох місяців.

Під час перевірки будьте уважними та відслідковуйте кожний рух працівників, уважно читайте документи, які Вам дають на підпис, щоб в подальшому забезпечити себе від незаконним чи неправомірних дій, або банальних помилок.

Ситуації бувають різними і подекуди ми з клієнтами зверталися зі скаргами до АТ «Дніпрогаз», до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг і сьогодні навіть маємо справи в суді.

Тому якщо Вам не вдається самостійно вирішити спірне питання з представниками газової або іншої комунальної служби, звертайтеся за професійною юридичною допомогою.

А ще краще робити все правильно на початку.

Щоб отримати мою юридичну консультацію, телефонуйте: 098 242 5701, 050 692 9949.

адвокат Наталія Бут

адвокат про газовий лічильник

Share on VKShare on FacebookShare on Tumblr

No comments yet.

Leave a Comment

reset all fields