Фев 7

Адвокат про усні домовленості між членами подружжя

Tags:
сімейне право

усні домовленості

Сьогодні пропоную поговорити про так звані усні домовленості між членами подружжя. Хоча інформація буде цікава не лише їм.

Згідно із ч. 1 ст. 70 СК України у разі поділу майна, що є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

Виходить, що закон визнає домовленість?!

Теоретично так, але практично це працює трохи інакше. Тому читайте далі та думайте самі, як то кажуть.

Читайте також: Визначення місця проживання дитини.

До мене звернулася жінка в якої помер чоловік, а вона побоювалася, що його колишня дружина буде претендувати на їхню квартиру, щодо якої існувала усна домовленість. Згідно якої: 1 кімнатна квартира в Дніпрі після розлучення дісталася чоловікові, а 2 кімнатна квартира в Києві – колишній дружині та їхній доньці.

В результаті так і сталося – колишня дружина подала позов до суду, де Відповідачем була її донька. А про мою клієнтку взагалі забули, тому ми відразу заявили про нашу участь у справі в якості третьої особи і лише після цього нам все ж дали статус Відповідача.

Ми ж подали позов про визнання квартири особистою приватною власністю, бо сторони не проживали разом, а кошти на квартиру були лише померлого чоловіка. На підтвердження цього ми мали 4 свідків, які це підтвердили, надавали докази. А ще ми заявили, що колишня дружина пропустила 3-річний строк після розлучення на подання цього позову та жодного разу не заявляла клопотання по поновлення цього терміну.

Але суд наші аргументи не прийняв до уваги , відмовив нам в позові, та задовільнив позовні вимоги колишньої дружини.

Апеляційна інстанція залишила в силі рішення суду.

Огидна справа, яка показує, що не всі справи можна виграти. Але я сподіваюся, що вона навчить Вас.

Бо МОРАЛЬ ЦІЄЇ ІСТОРІЇ наступна: які б не були норми чинного законодавства, завжди оформлюйте всі домовленості/угоди в письмовій формі та посвідчуйте нотаріально, адже суд приймає лише письмові докази і вони завжди переважать свідчення свідків.

Потрібна моя юридична допомога? Звертайтеся: 098 242 5701, 050 692 9949.

Share on VKShare on FacebookShare on Tumblr

No comments yet.

Leave a Comment

reset all fields