Окт 25

Адвокат про податки на нерухомість в 2021 році

Tags: , , ,
податкове право

купівля нерухомості

Останнім часом отримую дуже багато питань з приводу податків на нерухомість – сьогодні пропоную детально поговорити саме на цю тему.

Читайте також: Юрист про самовільне будівництво та незаконну забудову.

Нагадую, що згідно актуально українського податкового законодавства: для квартир площею понад 60 кв.м ОБОВ’ЯЗКОВА СПЛАТА ПОДАТКУ. Якщо площа житла перевищує 60 кв.м, то розмір виплати розраховується, з огляду на квадратуру, яка перевищує мінімально встановлену площу в 60 кв. м, до сплати податку.

Наприклад, для квартири площею 90 кв.м податок розраховується тільки на 30 кв.м (90-60 = 30 кв. м). А от для квартир площею понад 300 кв.м обов’язковою є також сплата ПОДАТКУ НА РОЗКІШ, який становить +25 000 гривень щорічно до суми основного податку.

Державний ЗБІР НЕ СТОСУЄТЬСЯ нерухомості, яка:

 утримується за рахунок місцевого або державного бюджету;
 розташована в зоні обов’язкового відселення;
 перебуває в аварійному стані.

А тепер питання, яке турбує зараз багатьох – ПОДАТКИ ПРИ КУПІВЛІ НЕРУХОМОСТІ.

Якщо говорити про купівлю квартири на первинному ринку, то умов, за яких можливе звільнення від сплати державного збору, не передбачено. І я з позиції свого професійного досвіду хочу наголосити, що не варто намагатися зменшити суму податків, занижуючи ціну об’єкта нерухомості в договорі купівлі-продажі. Адже податкова служба перевіряє ринкову вартість об’єктів нерухомості, орієнтуючись на середні ціни в конкретному населеному пункті.

І якщо ціна, зазначена в договорі, є значно нижчою за ринкову (понад 33 %), то податкова інспекція може вимагати від платника податків пояснень або негайної сплати податку в повному розмірі.

Кабінет Міністрів України Декретом № 7–93 у п. 18, ст. 4 визначив категорії громадян, які звільняються від сплати державного мита під час купівлі квартири.

КАТЕГОРІЇ, які ЗВІЛЬНЯЮТЬСЯ ВІД СПЛАТИ ПОДАТКУ НА НЕРУХОМІСТЬ:

• діти-сироти;
• мешканці гуртожитків;
• релігійні організації;
• учасники АТО та їхні сім’ї;
• сім’ї, в яких 5 і більше дітей;
• діти-інваліди з одним батьком;
• інваліди німецько-радянської війни;
• постраждалі під час аварії на ЧАЕС (I і II категорії).

Також звільнити від сплати податку можуть жителів зони відчуження або обов’язкового відселення.

Тож, рахуйте правильно та своєчасно сплачуйте податки.

А якщо у Вас залишилися питання чи потрібна юридична допомога при купівлі чи продажу нерухомості, звертайтеся: 098 242 5701, 050 692 9949.

Ваш адвокат Наталія Бут!

Share on VKShare on FacebookShare on Tumblr

No comments yet.

Leave a Comment

reset all fields